Corsini Caffé

Původ firmy Corsini Caffé a její filozofie

Jaký je příběh kávy Corsini? Jedná se o jednu z předních světových kavárenských společností založenou v roce 1950 na podstatě myšlenek a lidí. Vše začalo již v dávných dobách kávových pražců, kde se směs kávy považovala za rodinné tajemství předávané z generace na generaci otcem synovi. Společnost Corsini vznikla v roce 1950 v Arezze, kde Corsino Corsini přeměnil svou malou pražírnu na jednu z nejdůležitějších italských pražíren na světě.

Společnost Corsini si dodnes zachovává i po mnoha letech a nespočtu investic vlastnosti a charakteristiky malé rodinné firmy, které tkví zejména v silném spolupůsobení s lidmi, kteří v ní pracují. Jedná se o příběh lidí, inovace a kvality.

Filozofie kávy Corsini obsahuje zejména vášeň, odhodlání, kvalitu, inovaci, etiku a neustálý výzkum s jediným cílem – neustále šířit kulturu kávy jako způsob života. Kávová zrna z různých koutů celého světa jsou vybírána jedinečným způsobem prostřednictvím organizování cest za hledáním nových kávových směsí.

Filozofie

Káva, která dosahuje 85 bodů nebo více v měřítku 100 bodů, je klasifikována jako "specialita". Tato káva se pěstuje pouze ve speciálních, ideálních klimatických podmínkách a je charakteristická svou plnou chutí. Jedinečná vůně a chuť jsou výsledkem speciálních charakteristik a složení půdy a biodiverzity, ve které se káva pěstuje.

Speciální káva pochází z malých farem, často se sklízí pouze několik málo pytlů za rok. Tým Ditta Artigianale cestuje po celém světě a pečlivě vybírá kávu pro svou značku, nechává ji dovážet přímo do Arezza, kde se v prostorách továrny Corsini zřídila kompletní mikro-pražírna, s dávkou 7 kg Brambati, kde každý první den týdne jsou speciální kávy praženy v pořadí tak, aby byla doručena do obchodů ve Florencii a klientům po celém světě v co nejčerstvější podobě.

Micro-pražírna a speciální káva

Společnost Corsini také sponzoruje spolu s kávami Ditty Artigianale baristy ve Francii: dvakrát baristu vítěze a dvakrát finalistku v soutěži WBC Charlotte Malaval; Řecko: vítěz barista a farmář Nikos Kanakris a v Itálii: Francesco Mascuillo a Jessica Sartiani, opět vítězí v italském šampionátu Barista 2017 s Francescem Masciullem.

I Love Lions

Společnost Corsini zahájila v souvislosti se svojí kávou kampaň "Milujeme lvy" - boj proti dramatickému úpadku lvů v Africe. V návaznosti na znepokojivá data, které zveřejnila environmentální organizace IUCN (Mezinárodní unie pro ochranu přírody), se počet lvů, které obývali africkou savanu, snížil o 80%, z 200 tisíc na 30 tisíc za 40 let, a to zejména kvůli legálním a ilegálním lovům a antropizaci teritorií, které omezují zvířata z celého kontinentu pouze do určité oblasti. Hlavním cílem je zejména potlačit možnost, aby "král džungle" nezmizel v průběhu 15 let navždy.

Káva Corsini zahájila kampaň "Milujeme lvy" v roce 2016, aby zvýšila povědomí lidí o tomto problému. Kampaň je zaměřena na získání finančních prostředků určených pro Wildlifedirect, nevládní organizaci, která se zavázala k ochraně přírodního dědictví.

Brew Bar

Společnost Corsini dováží a distribuuje celou řadu zařízení pro přípravu kávy těm nejprestižnějším značkám na světě: varná zařízení značky HARIO, varná zařízení BREWISTA, pomůcky pro baristy RHINOWARES, prémiové váhy ACAIA a prémiový ruční mlýnek COMANDANTE.

Mezinárodní výstavy

Káva Corsini vystavuje na těch nejvýznamnějších gastronomických výstavách, v Itálii i po celém světě, jako jsou Anuga, SIAL, Cibus, Tuttofood, HOST, FHA, Thaifex a mnoho dalších.

Master Bar

Kurzy školení pro baristy

Klíčové slovo je „vynikat“ z hlediska profesionality, ctnosti a znalostí. Právě s ohledem na tento cíl jsou zahájeny kurzy Master Bar. Cílem kurzů je poskytnout baristické znalosti, tvůrčí schopnosti, inovace a schopnost komunikovat s klientem. Součástí kurzů kávy Corsini je promotér italského šampionátu Barista, což je příprava k zúčastnění se na Mezinárodním světovém šampionátu Barista.